![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Â
Echipa de fotbal Minerul Lupeni este pe cale să bifeze cel de-al 14-lea transfer din această vară. Astfel „minerii” îl vor achiziționa pe tânărul de 19 ani, Cătălin Andrițoiu, jucător pe care și Steaua a pus ochii la un moment dat.
Â
După ce a efectuat pregătirea de vară cu Jiul, Andrițoiu a fost la un pas de a ajunge la echipa a doua a lui FC Timișoara. Jucătorul a evoluat două sezoane în liga a treia la CS Vulcan și este un abonat la loturile naționale.
Articol scris de Loredana Juglea
Â