![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Portarul israelian Idan Baruch nu a fost oprit în lotul echipei CSM Râmnicu Vâlcea, deși venise în Zăvoi în baza prieteniei dintre tatăl său și patronul Cătălin Rufă.
Baruch a dezamăgit în amicale, fapt care l-a determinat pe fostul tehnician Alin Artimon să îl considere al patrulea portar din lot, după juniorul Dozescu.
„Nu l-am mai oprit pe Baruch, nu era de nivelul pe care îl doream noi, nu au mai rămas nici Niculescu, nici Scărlătescu. Sper să mai aducem un portar. Dacă nu, asta e situația, rămân Toma și Tufiși” a spus noul tehnician, Constantin Schumacher.
Articol scris de Adi Georgescu