![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Un alt ex-progresist, atacantul Marius Ene va ajunge și el în Turcia, pentru a da probe la FC Kosice, din Slovacia! Liber de contract, Ene a fost și la Dinamo Baku, în Adzerbaidjan, pentru a susține probe de joc. Șumudică a glumit pe seama fostului său elev, spunând că: „Ene va da probe până ajunge înapoi pe mâna mea. Este un fotbalist cu reale calități”.
articol scris de Marian Dima