Strehaia a luat Cupa în Mehedinți!

25 Jun. 2012, 16:52 Ligi județene

Pe Stadionul „Termo” din Severin, CS Strehaia a reușit să câștige Cupa României – faza județeană Mehedinți, după ce a învins în ultimul act Dunărea Pristol, scor 3-2. Creditată cu șansa a doua, Strehaia n-a mai ratat trofeul și în acest an, după ce în 2010 și 2011 fusese învinsă de favoritele CS Termo Severin (4-0), respectiv Recolta Dănceu (3-3, 5-4 pen.). Echipa lui Șurlău părea să piardă și actuala ediție, dar a întors, nesperat, scorul, după ce Cosmin Seinu (’28) și Costinel Vasilică (’52) marcaseră pentru Pristol. Cosmin Preduța (’59) și Laurențiu Pais (’86) au egalat și au trimis meciul în prelungiri, iar, în minutul 93, același Pais a înscris golul care a dus cupa la Strehaia.

CS Strehaia: Rîciu – Radoslav, Chirculescu, Istodor, Dincă – Mărunțelu (’72 Tiribențea), Pais, Topală, Sucilă – Coravu (’34 Vîrșog), Preduța (‘110 Pistrițu). Antrenor Dan Șurlău

Dunărea Pristol: Nedelcea – Nițoiu (’73 Neagoe), Brucă, Dragomir, Durlă – Cornea (’46 Socol, ’61 Gușiță), Ilie, Croicu (’22 Popescu), Ungureanu – Vasilică, Seinu. Antrenor Marin Litră