„Ploaie torențială” de goluri în ultima etapă! Uricaniul a înscris de 10 ori cu un singur jucător, dar a pierdut

11 Jun. 2012, 13:38 Ligi județene

Jucătorii codașei Ligii a IV-a Hunedoara, Minerul Teliuc au marcat în ultimul joc cât aproape tot campionatul. Cele 10 goluri ale oaspeților au fost marcate de un singur jucător!

În 90 de minute „minerii” din Teliuc și Uricani au tras precum în șut. Și șut după șut au reușit să înscrie 21 de goluri!! 10 oaspeții și 11 gazdele. La pauză a fost 7 la 7. Ce meci!!

Golgheterul meciului a fost uricăneanul Gabriel Chișcă care a marcat 10 goluri! adică toate pentru Uricani și toate din acțiune!

Exceptând-ui pe cei doi nefericiți portari în „dificultate” a fost pus și arbitrul jocului Flavius Coroiu din Deva care abia a mai găsit loc în carnețel să treacă numele ultimilor marcatori. Astfel, în prima repriză oaspeții au condus în peramnență pe tabela de marcaj însă au fost egalați înainte de a intra la cabine. Uricanii au reușit să se desprindă după pauză când au avut avanataj de două goluri, 8-10, însă s-au înmuiat pe final destul cât să primească trei goluri și să piardă meciul.

Au rupt plasele porților

Etapa a XXXIV-a, ultima, a Ligii a IV-a Hunedoara disputată la sfârșitul săptămânii trecute a stabilit recordul de goluri al campionatului! În cele 8 jocuri s-au marcat în total 62 de goluri: 48 gazdele și 14 oaspeții. Altfel, în niciun meci nu s-au înscris mai puțin de 3 goluri. Jocul de la Teliuc unde s-au dat 21 de goluri a fost concurat în de aproape de partida disputată pe terenul din Dealul Institutului din Petroșani pe care s-au marcat 17 goluri. Și juniorii au avut poftă de gol. Gloria Geoagiu a învins, scor 12 la 0, pe Aurul Brad.

3. Jiul II Petroșani 32 19 5 8 77-35 62p
4. Minerul Uricani 32 17 5 10 71-59 56p
5. Metalul Crișcior 32 16 4 12 68-41 52p
6. Minerul Aninoasa 32 15 7 10 60-42 52p
16. Victoria Călan 32 5 3 24 37-102 18p
17. Minerul Teliuc 32 4 2 26 25-95 8p
Notă: Echipa Minerul Teliuc este penalizată cu 6 puncte.

„U” Petroșani campioană la juniori

Dacă la seniori titlul de campioană județeană a fost adjudecat cu trei etape înainte de final de CS Vulcan în schimb la juniori lupta s-a dus în paralel până în ultima rundă și a fost castigate la limită de puștii de la Universitatea Petroșani cu 118 puncte, cu un punct mai mult decât CNS Cetate Deva. La finele săptămânii puștii Universitatății Petroșani vor reprezenta județul Hunedoara la Turneul Zonal al Campionatului Național.

8. Inter Petrila 32 17 4 11 91-68 72p
9. Minerul Uricani 32 13 5 14 67-75 57p
10. Minerul Aninoasa 32 13 1 18 63-90 53p
17. Aurul Certej 32 4 2 26 30-180 12p
Notă: În meciurile de juniori victoria se răsplătește cu 4 puncte. Echipa Aurul Certej este penalizată cu 6 puncte.