Lugojul lui Stan, de neoprit! 10 victorii din 10

11 Oct. 2011, 16:13 Ligi județene
Lugojul lui Stan, de neoprit!** 10 victorii din 10

Mult așteptatul derby județean dintre FC Chișoda și CSM Lugoj s-a transformat pe final într-un fiasco pentru gazde. Trupa pregătită de Cosmin Stan s-a distanțat la cinci lungimi în urma victoriei cu 7-1 (!) de pe terenul următoarei clasate.

Cu jucători precum Riviș sau Dochița în tabăra chișodeană, respectiv Călin Bota ori Ploscariu în cea lugojeană, spectacolul părea asigurat. De altfel jocul s-a ridicat mult peste nivelul unor partide din eșalonul al treilea. La pauză scorul a fost de doar 1-0 pentru CSM, care a profitat de un autogol și a respectat în continuare tactica contraatacului. Festivalul de goluri a început cu 20 de minute înainte de final. Dacă Chișoda a reușit doar golul de onoare, Lugojul a marcat de încă cinci ori. Victorios, antrenorul Cosmin Stan rămâne însă cu picioarele pe pământ deși inclusiv adversarii îl declară deja câștigător al sezonului.

Info Timiș:
CFR 1933 Timișoara s-a impus cu scandal la Bobda, scor 2-0. Tehnicianul Florin Bugar a contestat faptul că terenul gazdelor era neregulamentar, mai precis mărimea porților. Gheju a marcat ambele goluri ale „leoparzilor”.
Jocul dintre Spartak Gottlob și Juventus Pișchia nu s-a disputat pentru că oaspeților li s-a defectat microbuzul în timpul deplasării. Cel mai probabil partida va fi reprogramată.