LIGA A IV-A VRANCEA: Egal în derby-ul grupei B

Publicat: 22 Nov. 2009, 17:11 Actualizat: 22 Nov. 2009, 17:12 Ligi județene
LIGA A IV-A VRANCEA: Egal în derby-ul grupei B

Cel mai interesant joc al rundei a XI-a din liga a patra
vrânceană la fotbal s-a jucat la Urechești, unde echipa locală,
Flacăra a întâlnit în derby-ul grupei B pe ASA Steaua, ocupanta
locului doi. Dacă în primul act s-a jucat pe contre, ambele echipe
având ocazii mari de gol, în actul secund gazdele au avut
inițiativa și, după penalty-ul irosit de Burcăcel (74), au reușit
să deschidă scorul dintr-o altă lovitură de pedeapsă acordată de
arbitrul Bucătaru (87). Cu un om în minus (Rădulescu, eliminat
pentru cumul de cartonașe galbene), steliștii au revenit și au
egalat în ultimul minut de joc, prin Manta.

Rezultatele etapei a XI-a:

Grupa A
Unirea Pufești – Trotușul Ruginești – nu s-a disputat,
Unirea Țifești – Siretul Suraia 2-1,
Foresta Broșteni – Vulturul Păunesti 3-0 (neprezentare),
Avîntul Jariștea – FC Ploscuțeni 3-0 (neprezentare),
FC Mărășești – Șoimii Năruja 6-0,
Voința Odobești – Viitorul Homocea 1-4,
Unirea Bolotești – FCM Adjud 1-4.

Grupa B
Dinamo Tătăranu – Voința Cîrligele 2-1,
AS Cîmpineanca – Gloria Bălești 2-1,
Flacăra Urechești – ASA Steaua 1-1,
Zorile Cotești – FC Dumitrești 1-4,
Unirea Milcovul – Național Golești 1-3,
Voința Sl. Ciorăști – Victoria Gologanu 2-3.
Energia Vulturu a stat.

Clasament Grupa A
1. FCM Adjud 11 9 0
2 46-9 27p

2. Avîntul Jariștea 11 8 2 1 35-13 26p
3. Unirea Țifești 10 7 1 2 20-9 22p
4. Voința Odobești 11 7 0 4 29-17 21p
5. Unirea Bolotești 11 6 2 3 33-18 20p
6. Unirea Pufești 10 6 0 4 33-12 18p
7. Foresta Broșteni 11 5 3 3 17-11 18p
8. FC Mărășești 10 5 1 5 26-11 16p
9. Siretul Suraia 11 4 0 7 27-27 12p
10. Viitorul Homocea 11 6 2 3 52-13 11p
11. Vulturul Păunești 11 3 0 8 14-90 9p
12. Trotușul Ruginești 9 1 1 7 3-25 4p
13. Șoimii Năruja 11 1 0 10 7-35 3p
14. FC Ploscuțeni 10 0 0 10 6-90 0p.
Notă: Echipa Viitorul Homocea a fost penalizată cu șase puncte;
primele patru clasate vor participa la play-off.

Clasament Grupa B
1. Flacăra Urechești 10
8 2 0 25-11 26p

2. Național Golești 10 8 0 2 33-10 24p
3. ASA Steaua 10 7 2 1 32-14 23p
4. FC Dumitrești 10 7 2 1 25-9 22p
5. AS Cîmpineanca 10 7 1 2 21-13 22p
6. Energia Vulturu 10 5 0 5 28-16 15p
7. Dinamo Tătăranu 10 4 1 5 21-19 13p
8. Voința Cîrligele 10 3 1 6 16-20 10p
9. Zorile Cotești 11 3 0 8 15-24 9p
10. Unirea Milcovul 11 2 2 7 16-35 8p
11. Victoria Gologanu 9 1 2 6 10-25 5p
12. Gloria Bălești 10 1 2 7 14-45 5p
13. Voința Sl. Ciorăști 9 1 0 8 6-22 3p.

Articol scris de George
Dumitru

Publicat: 22 Nov. 2009, 17:11 Actualizat: 22 Nov. 2009, 17:12 Ligi județene
Pe aceeași temă