Goleștiul și Vulturu dețin supremația în Vrancea

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 08 Dec. 2010, 14:34 Actualizat: 08 Dec. 2010, 14:38 Ligi județene
Goleștiul și Vulturu  dețin supremația în Vrancea

Turul ligii a patra la fotbal din
Vrancea s-a încheiat cu goluri multe, iar echipele Național Golești
(în seria nord) și Energia Vulturu (în seria sud) au încheiat prima
parte a campionatului pe primul loc.

Național Golești nu a avut milă de
Siretul Suraia și i-a administrat o înfrângere clară, 13-2, în timp
ce Energia Vulturu s-a impus cu 4-0 la Gologanu. Partida dintre FC
Mărășești și Avântul Jariștea a fost câștigată în teren de gazde cu
3-0, dar Avîntul a formulat după joc o contestație în care a
semnalat faptul că Mărășeștiul a folosit în teren un jucător, Ionuț
Golea, aflat în stare de suspendare.

Datorită vremii favorabile, liga a
IV-a de fotbal din Vrancea va continua cu două etape din retur.

Rezultatele ultimei etape a
turului:

Seria Nord
Național Golești – Siretul Suraia 13-2
Voința Odobești – Unirea Pufești 3-0
(neprezentare)
Green Village Ploscuțeni – Șoimii Internațional
Mircești
1-0
CSM II 2007 Focșani – Viitorul Homocea 1-3
Unirea Țifești – FCM Adjud 3-1
FC Mărășești – Avîntul Jariștea 3-0
Trotușul Ruginești a stat.

Seria Sud
Dinamo Tătăranu – Victoria Bordeasca 5-4
Victoria Gugești – Flacăra Urechești 2-5
Victoria Gologanu – Energia Vulturu 0-4
FC Bălești – Șoimii Năruja 2-1
Voința Sl. Ciorăști – Unirea Milcovul 3-1
AS Cîmpineanca – Dinamo Cîrligele 1-1
Zorile Cotești a stat.

Clasament seria
nord

1. Național Golești 12 11 1 0 78-6 34p
2. Viitorul Homocea 12 10 2 0 42-8 32p
3. Unirea Țifești 12 8 3 1 30-12 27p
4. FCM Adjud 12 7 0 5 30-21 21p
5. CSM II 2007 Focșani 12 5 2 5 32-22 17p
6. Voința Odobești 12 5 2 5 16-19 17p
7. FC Mărășești 12 5 1 6 25-21 16p
8. Avîntul Jariștea 12 4 3 5 27-23 15p
9. Siretul Suraia 12 4 2 6 19-41 14p
10. Șoimii Mircești 12 4 1 7 21-27 13p
11. Unirea Pufești 12 3 1 8 20-36 10p
12. Green Village Ploscuțeni 12 2 1 9 12-52 7p
13. Trotușul Ruginești 12 0 1 11 9-73 1p.

Clasament seria
sud

1. Energia Vulturu 12 11 0 1 61-14 33p
2. Voința Sl. Ciorăști 12 10 1 1 32-12 31p
3. Dinamo Tătăranu 12 8 1 3 31-21 25p
4. Dinamo Cîrligele 12 5 4 3 34-17 24p
5. Flacăra Urechești 12 6 1 5 20-20 19p
6. Victoria Bordeasca 11 5 2 4 25-20 17p
7. Unirea Milcovul 12 4 3 5 23-32 15p
8. AS Cîmpineanca 12 4 5 3 25-25 14p*
9. Șoimii Năruja 12 4 2 6 20-20 14p
10. FC Bălești 12 3 3 6 21-32 12p
11. Zorile Cotești 12 3 0 9 13-40 9p
12. Victoria Gugești 11 2 1 8 16-33 7p
13. Vicctoria Gologanu 12 0 1 11 10-45 1p.
Notă: * – echipă penalizată cu trei puncte.

Programul primei etape din
retur:

Seria Nord
(joi, 25 noiembrie, ora 14.30)
Siretul Suraia – Avîntul Jariștea
FC Mărășești – FCM Adjud
Trotușul Ruginești – Viitorul Homocea
CSM II 2007 Focșani – Șoimii Internațional Mircești
Green Village Ploscuțeni – Unirea Pufești
Vointa Odobești – Național Golești
Unirea Țifești
va sta

Seria Sud
AS Cîmpineanca – Unirea Milcovul
Voința Sl. Ciorăști – Șoimii Năruja
FC Bălești – Energia Vulturu
Victoria Gologanu – Flacăra Urechești
Victoria Gugești – Victoria Bordeasca
Dinamo Tătăranu – Zorile Cotești
Dinamo Cîrligele
va sta.

De asemenea, joi 2 decembrie, de la
orele 14.00, la Bordeasca, se va juca restanța din prima etapă a
Ligii a patra dintre Victoria și Victoria Gugești.

Articol sccris de George
Dumitru

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 08 Dec. 2010, 14:34 Actualizat: 08 Dec. 2010, 14:38 Ligi județene
Pe aceeași temă