Fruntașele s-au impus

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:38 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:40 Ligi județene
Fruntașele s-au impus

Chișoda și Poli 2002 s-au impus la limită, cei din Pișchia
acuzând însă că penalty-ul câștigător a fost acordat ușor în duelul
cu ultimii.

Cerneteazul păstrează cadența, iar Lugojul a zdrobit ultima
clasată. O mică surpriză s-a înregistrat la Giroc, unde formația
locală a învins tinerii lui Marcel Băban (foto), fostul atacant
„violet” a fost în teren pe post de fundaș central!

Etapa viitoare anunță un duel de foc între ocupanta locului
trei, Unirea Cerneteaz și satelitul „alb-violet” clasat pe poziția
secundă, Poli 2002 Timișoara. De acest duel ar putea profita
liderul FC Chișoda, dacă învinge la Auto Timișoara.

Rezultatele etapei
a XX-a:

CS Dumbrăvița – Știința Ghiroda 2-1
Giurgiu, Șurpanu / C. Luță
Poli 2002 Timișoara – Juventus Pișchia 2-1
Magdaș (2, 1-pen) / Argatu
Pobeda Dudeștii Vechi – AS Peciu Nou 2-1
Kalapiș, Briciu / Boghean (pen)
FC Chișoda – Timișul Șag 1-0
Abu-Lebda
CSM Lugoj – Real Dragșina 6-0
Petric (4), T. Onae (2)
Unirea Cerneteaz – Auto Timișoara 3-1
Simedru (2, 1-pen), Iovan / D. Berceanu
CS Giroc – „Marcel Băban” Jimbolia 4-3
Țirian (2), Toth, Petrescu / Butnărașu (3)
FC Deta – Mama Mia Becicherecu Mic II 2-4
Gheorghiță, Rujan / Gârz (3), Lelleczi

CLASAMENT

1. FC Chișoda 20 15 2 3 70-25 47
2. Poli 2002 20 14 3 3 50-21 45
3. Cerneteaz 20 13 3 4 39-25 42
4. CSM Lugoj 20 11 4 5 49-24 37
5. Ghiroda 20 10 4 6 37-30 34
6. Becicherec II 20 9 2 9 64-52 29
7. Auto Tim. 20 9 2 9 48-43 29
8. Dudeștii Vechi 20 9 2 9 34-36 29
9. Pișchia 20 7 5 8 30-21 26
10. Dumbrăvița 20 8 3 9 27-45 27
11. Jimbolia 20 7 2 11 30-33 23
12. Peciu Nou 20 6 4 10 30-37 22
13. Tim. Șag 20 6 4 10 31-47 22
14. FC Deta 20 5 2 13 36-73 17
15. CS Giroc 20 4 6 10 37-53 18
16. Dragșina 20 2 2 16 17-71 8

Etapa viitoare, a
XXI-a (sâmbătă, 24 aprilie):

Unirea Cerneteaz – Poli 2002 Timișoara
Auto Timișoara – FC Chișoda
Timișul Șag – FC Deta
Mama Mia Becicherecu Mic II – CS Giroc
ȘF „Marcel Băban” Jimbolia – CS Dumbrăvița
Știința Ghiroda – Pobeda Dudeștii Vechi
AS Peciu Nou – CSM Lugoj
Real Dragșina – Juventus Pișchia

Articol scris de Cornel
BIHOLARI

Foto: fcchisoda.ro

Publicat: 20 Apr. 2010, 14:38 Actualizat: 20 Apr. 2010, 14:40 Ligi județene
Pe aceeași temă