Calificați cu chin! Coman a marcat golul victoriei în prelungiri

Marius ANGHEL 11 Sep. 2013, 11:16 Stiri

Rapid merge în „șaisprezecimile” Cupei României, după ce a câștigat în prelungiri, scor 1-0 cu FC Voluntari.

Evoluțiile șterse ale Rapidului continuă și în Cupa României. Giuleștenii au câștigat cu greu meciul din faza a V-a a Cupei, cu FC Voluntari (Liga a III-a), printr-un gol marcat de Coman în minutul 107.

Cu 2.000 de suporteri prezenți în micuța arenă de lângă București și cu Pancu accidentat la încălzire, rapidiștii au suferit serios în prima repriză. La reluarea jocului, Ioniță a fost cel mai aproape de a marca, aceasta fiind singura mare ocazie periculoasă a rapidiștilor în primele 90 de minute.

Nervii au atins cote maxime pe final, când Rădoi de la gazde și Tânc și Coman de la Rapid au fost eliminați.