10 meciuri din 16-imile Cupei României se vor vedea la TV! Marți începe competiția KO. Stadioanele pe care se vor desfășura jocurile

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2017, 16:48 Actualizat: 23 Oct. 2017, 16:57 Stiri
10 meciuri din 16-imile Cupei României se vor vedea la TV!  Marți începe competiția KO. Stadioanele pe care se vor desfășura jocurile

Marți, miercuri și joi, în diferite intervale orare, sunt programate să se desfășoare cele 16 meciuri ale fazei șaisprezecimilor Cupei României, ediția națională 2017/2018. În prima zi se dispută patru meciuri, în cea de-a doua sunt programate zece, iar în ultima două partide.

În această etapă a cupei participă 14 echipe din Liga 1, 12 din Liga 2 și 6 din Liga 3. În urma tragerii la sorți efectuate săptămâna trecută la Casa Fotbalului au rezultat trei meciuri între echipe de Liga 1, două între echipe din Liga 2, cinci între echipe din Liga 2 și Liga 1 și șase între cluburi de Liga 3 și Liga 1. Șocul rundei este întâlnirea dintre ASU Poli și ACS Poli, cele două mari rivale ale orașului Timișoara. FCSB o va întâlni din nou pe Sănătatea Cluj, Reșița va juca împotriva campioanei Viitorul, Petrolul va primi vizita Mioveniului, în timp ce „U” Cluj se va duela cu Știința Miroslava.

Mai jos vă redăm programul meciurilor, opțiunile televiziunilor pentru transmiterea în direct a partidelor și stadioanele unde se vor desfășura cele 16 jocuri.

Iată programul meciurilor 16-imilor Cupei României:

24 octombrie

ora 16:00 > FC Argeș – CSM Politehnica Iași > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: „Nicolae Dobrin” – Trivale (Pitești – Argeș);
ora 18:00 > Petrolul Ploiești – CS Mioveni > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: „Ilie Oană” (Ploiești – Prahova);
ora 19:00 > Universitatea Cluj – Știința Miroslava > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca – Cluj);
ora 20:30 > Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – CS U Craiova > Pro X
Stadion: Tineretului (Brașov);

25 octombrie

ora 14:00 > AFC Hermannstadt – FC Voluntari > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Municipal (Sibiu);
ora 14:30 > CS Afumați – UTA Arad
Stadion: Comunal (Afumati – Ilfov);
                  > Unirea Slobozia – ASA Târgu Mureș
Stadion: 1 Mai (Slobozia – Ialomița);
                  > Academica Clinceni – Chindia Târgoviște
Stadion: Clinceni – Arena 1 (Clinceni – Ilfov);
                  > Metaloglobus București – Gaz Metan Mediaș
Stadion: Metaloglobus (București);
                  > Dacia Unirea Brăila – Juventus București
Stadion: Municipal (Brăila);
                  > CSM Școlar Reșița – Viitorul Constanța
Stadion: „Mircea Chivu” (Reșița – Caraș Severin);
ora 16:00 > Concordia Chiajna – Astra Giurgiu > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Concordia (Chiajna – Ilfov);
ora 18:00 > ASU Poli Timișoara – ACS Poli Timișoara > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Dan Păltinișanu (Timișoara – Timiș);
ora 20:30 > Sănătatea Cluj – FCSB > Pro X
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca – Cluj);

26 octombrie

ora 18:00 > FC Botoșani – CFR Cluj > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Municipal (Botoșani);
ora 21:00 > Aerostar Bacău – Dinamo > Digi Sport, Telekom Sport
Stadion: Ceahlăul (Piatra Neamț – Neamț);

*Jocurile din șaisprezecimi se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

REZULTATELE înregistrate în TURUL 1TURUL 2

TURUL 3, ziua 1 și ziua 2

TURUL 4, ziua 1 și ziua 2

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 Oct. 2017, 16:48 Actualizat: 23 Oct. 2017, 16:57 Stiri
Pe aceeași temă