Rezultatele și marcatorii etapei 23 – Liga a 3-a

Publicat: 24 Apr. 2012, 16:30 Actualizat: 24 Apr. 2012, 19:50 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 23 – Liga a 3-a

Cea dea doua intermediară a Ligii a III-a se desfășoară astăzi cu începere de la ora 15:00. Prahova Tomșani – ACS Urban Titu este primul meci ce se dispută din etapa a 23-a, restul partidelor, cu excepția unuia, urmând a se disputa de la ora 17:00. AFC Filipeștii de Pădure – Concordia II Chiajna a fost amânat pentru 1 mai, de la ora 18:00, la cererea echipei oaspete, care are câțiva juniori angrenați într-o altă competiție.

3 formații vor câștiga la „masa-verde”: Conpet Cireșu (C1), Viitorul Domnești și Conpet Ploiești (ambele din C3), deoarece adversarii lor s-au retras sau au fost excluse din campionat. Pe lângă acestea, alte 4 echipe echipe vor sta în această rundă: Ceahlăul II Piatra Neamț (C1), CS Tunari (C2), CSO Plopeni și Sportul Studențesc II București (ambele din C3).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Aerostar – Petrotub Roman 2-0
Burcă (10), Fl. Berbece (21)
ABC Stoicescu – CSM Pașcani 0-0
Poli Galați – FCM Dorohoi 1-3
M. Lupu (45) / Ed. Sandu (20, 83), Pavăl (50)
Cetatea Tg. Neamț – SC Bacău 1-2
Al. Nica (70) / I. Vasiliu (1), C. Costin (36)
CS Panciu – CSM Râmnicu Sărat 1-1
Gurguiatu (88) / I. Roman (39)
Sporting Sv. – Rapid CFR Sv. 1-3
Nichitoia (90+2) / Marinkovic (72), M. Negru (75), Semeghin (84)
CSM Focșani – Oțelul II Galați 1-2
M. Suvac (52) / Punosevac (37, 66)
Ceahlăul II Piatra Neamț
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Balotești – Berceni 2-0
Val. Andrei (33), Al. Badea (52)
Comprest – Voluntari 1-1
Val. Nichita (66) / Ad. Voicu (62)
Afumași – Chirnogi 8-1
A. Zaharia (10, 52), Ladaru (25), Vlada (50, 65), Robicec (70), Cr. Dumitrescu (73), Lupes (86) / Cr. Panait (68)
Dunărea Călărași – Unirea Slobozia 1-2
Neta (72) / Ibrian (75), G. Lazăr (82)
Rapid II – Eolica 2-0
Martin (20), Sotelo (40)
Ștefănești – Axintele 1-2
I. Stancu (70) / I. Nicolae (42), D. Florea (80)
Conpet Cireșu – CS Eforie
3-0
Eforie a fost exclus din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
CS Tunari stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Prahova Tomșani – ACS Urban Titu 3-0
Ochiroșii (10 – pen.), M. Vișan (35), Crossman (84)
FCM Alexandria – Chimia Brazi 1-3
D. Voicilă (47) / Minciună (76), Bădănoiu (80 – autog.), Fl. Prodan (90+2)
Inter Clinceni – CS Buftea 1-1
Al. Andrei (41) / D. Păun (24)
CS Turris – Viitorul Domnești
0-3
Turris s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
Argeșul Mihăilești – Conpet Ploiești 0-3
Argeșul s-a retras din campionat și pierde toate partidele returului la „masa verde”.
AFC Filipeștii de Pădure – Concordia II Chiajna, se dispută pe 1 mai, de la ora 18:00.
CSO Plopeni stă, deoarece Atletic Fieni s-a retras.
Sportul Studențesc II București stă, deoarece Rapid Clejani s-a retras.

Seria IV

Prometeu Craiova – Jiul Rovinari 2-1
Gae (7, 26) / Davițoiu (76)
Girom Albota – Gaz Metan II Mediaș 1-0
Neacșa (19)
Ghecon Lăpușata – Metaloglobus 1-0
Moraru (60)
FCM Târgoviște – Minerul Motru 0-2
Răducă (40 – pen.), Nueleanu (88)
CS Vișina Nouă – Atletic Bradu 4-1
Priescu (18, 84 – pen.), Turcin (78, 89) / Căldăraru (10 – pen.)
Damila Măciuca – Oltchim 4-0
Stoica (3), Jianu (35), Codin (60), Iancu (63)
FC Caracal – Minerul Mătăsari 1-2
Năuiu (81 – pen.) / Clipici (10, 70)
FC Cisnădie – Pandurii II 1-2
Bărculeț (80) / Câmpeanu (10 – aut.), Vlăduți (70)

Seria V

FC Caransebeș – CSM Școlar 4-0
Văcărescu (15, 76), Niță (39), Bârsan (72)
Mama Mia Becicherecu Mic – Bihorul Beiuș 1-2
Dragodan (50) / Galea (52, 62)
Jiul Petroșani – ACS Recaș
1-0
Drida (67 – pen.)
Flacăra Făget – Poli II Timișoara 1-2
Gălan (17 – pen.) / Velici (58), Boștină (80 – pen.)
Valea lui Mihai – Gloria Arad 1-0
Szallai (32)
Național Sebiș – FC Hunedoara 0-3
Mușuroia (30), P. Păcurar (85, 90)
Gloria Reșița – Vladimirescu 2003 0-2
Ciubăncan (3 – pen.), A. Mihai (73)
CFR Simeria – Millenium Giarmata 2-1
Dosan (65), A. Suciu (70) / Ionaș (40)

Seria VI

Sănătatea – U Cluj II 4-1
Nicula (8), R. Rus (11), Ciaca (86), Văidean (88) / Tulio (55)
CS Zlatna – Seso 1-2
M. Morar (89) / Sancira (38), Mocan (73)
Avântul Reghin – FCM Târgu Mureș II 3-0
Fulop (2, 70), Truța (20)
Gloria Bistrița II – FC Zalău 0-1
Teglaș (49)
Unirea Dej – Voința Livezile 1-1
Cherecheș (20) / R. Stan (70)
Unirea Ungheni – Olimpia Satu Mare 0-0
CFR Cluj II – Unirea Florești 2-1
Mândrușcă (35), Negruț (82) / Cârstean (21)
CSM Brașov – Unirea Tărlungeni 1-0
Chirciu (53)

Publicat: 24 Apr. 2012, 16:30 Actualizat: 24 Apr. 2012, 19:50 Rezultate
Pe aceeași temă