Programul turului Seriei V a Ligii a III-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:43 Actualizat: 14 Aug. 2013, 20:44 Special
Programul turului Seriei V  a Ligii a III-a

Liga2.ro a fost, în această dimineață, singurul reprezentant al presei din România prezent la sediul FRF pentru a asista la stabilirea seriilor Ligii a III-a și la tragerea la sorți a programului noului campionat. Seria V a Ligii a III-a va avea parte de 12 echipe, în fiecare rundă urmând a se disputa câte 6 meciuri.

Iată programul complet al turului Seriei V a Ligii a III-a:

Etapa 1        
FC Oșorhei – CSO Cugir        
Unirea Jucu – Unirea Dej        
FCM Baia Mare – Seso Câmpia Turzii        
Șoimii Pâncota – FC Maramureș        
Sănătatea Cluj – Național Sebiș        
CS Ineu – FC Zalău        
        
Etapa 2        
Unirea Dej – FC Oșorhei        
Seso Câmpia Turzii – Unirea Jucu        
FC Maramureș – FCM Baia Mare        
Național Sebiș – Șoimii Pâncota        
FC Zalău – Sănătatea Cluj        
CSO Cugir – CS Ineu        
        
Etapa 3
Unirea Dej – CSO Cugir
FC Oșorhei – Seso Câmpia Turzii
Unirea Jucu – FC Maramureș
FCM Baia Mare – Național Sebiș
Șoimii Pâncota – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Ineu

Etapa 4
Seso Câmpia Turzii – Unirea Dej
FC Maramureș – FC Oșorhei
Național Sebiș – Unirea Jucu
FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Ineu – Șoimii Pâncota
CSO Cugir – Sănătatea Cluj

Etapa 5
Seso Câmpia Turzii – CSO Cugir
Unirea Dej – FC Maramureș
FC Oșorhei – Național Sebiș
Unirea Jucu – FC Zalău
FCM Baia Mare – CS Ineu
Șoimii Pâncota – Sănătatea Cluj

Etapa 6
FC Maramureș – Seso Câmpia Turzii
Național Sebiș – Unirea Dej
FC Zalău – FC Oșorhei
CS Ineu – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Șoimii Pâncota – CSO Cugir

Etapa 7
CSO Cugir – FC Maramureș
Seso Câmpia Turzii – Național Sebiș
Unirea Dej – FC Zalău
FC Oșorhei – CS Ineu
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Șoimii Pâncota

Etapa 8
Național Sebiș – FC Maramureș
FC Zalău – Seso Câmpia Turzii
CS Ineu – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – FC Oșorhei
Șoimii Pâncota – Unirea Jucu
FCM Baia Mare – CSO Cugir

Etapa 9
CSO Cugir – Național Sebiș
FC Maramureș – FC Zalău
Seso Câmpia Turzii – CS Ineu
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
FC Oșorhei – Șoimii Pâncota
Unirea Jucu – FCM Baia Mare

Etapa 10
FC Zalău – Național Sebiș
CS Ineu – FC Maramureș
Sănătatea Cluj – Seso Câmpia Turzii
Șoimii Pâncota – Unirea Dej
FCM Baia Mare – FC Oșorhei
Unirea Jucu – CSO Cugir

Etapa 11
FC Oșorhei – Unirea Jucu
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Seso Câmpia Turzii – Șoimii Pâncota
FC Maramureș – Sănătatea Cluj
Național Sebiș – CS Ineu
CSO Cugir – FC Zalău

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:43 Actualizat: 14 Aug. 2013, 20:44 Special
Pe aceeași temă