VIDEO | Gol fenomenal în Liga 3, marcat de un tânăr de 17 ani. Mario Bărăitaru, de la CSM Deva, execuție din propria jumătate de teren

Andrei PASCU 14 Apr. 2024, 18:42 Liga 3

Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din weekendul acesta al Ligii 3 s-a disputat la Filiași, unde echipa locală a întâlnit CSM Deva. Confruntarea, care a avut loc sâmbătă, în cadrul etapei a 3-a a play-off-ului Seriei 7, s-a terminat cu scorul de 3-3.

Pe lângă numărul mare de reușite, s-a marcat unul dintre cel mai frumoase goluri ale anului în fotbalul românesc, consemnat de tânărul Mario Bărăitaru (17 ani), cu o execuție din propria jumătate de teren.

Gol fenomenal marcat în Liga 3, în Seria 7, de Mario Bărăitaru, de la CSM Deva

Execuția jucătorului echipei CSM Deva a venit în minutul 19, când a încercat să degajeze un balon din propria jumătate, pentru că era presat de un adversar. Șutul neașteptat s-a dus direct în poarta ACSO Filiași, iar pe filmare, din tribune probabil, cineva exclamă: ”mie nu-mi vine să cred așa ceva!

VIDEO cu golul marcat de Mario Bărăitaru:

Spectacol în partida ACSO Filiași – CSM Deva. S-a terminat 3-3

În momentul golului lui Mario Bărăitaru, scorul era 1-0 pentru ACSO Filiași, care marcase încă din minutul 3, prin Alexandru Mitulețu. Însă, până la pauză s-a mai marcat de trei ori. După reușita spectaculoasă a lui Bărăitaru, a făcut 2-1 pentru CSM Deva, în minutul 24, Nicu Modan, dar după numai trei minute gazdele restabileau egalitatea prin Daniel Rogoveanu. Scorul pauzei, 3-2 pentru CSM Deva, a fost stabilit de același Modan, care a făcut dubla în minutul 33.

În partea a doua s-a mai marcat doar un gol, acela în dreptul Filiașului, care a reușit să scoată un punct în urma reușitei lui Florin Cioablă, în minutul 84.

Liderul play-off-ului Seriei 7 din Liga 3, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii

ACSO Filiași și CSM Deva sunt pe ultimele locuri în play-off-ul Seriei 7 din Liga 3, cu același punctaj, 39. Deva stă mai bine datorită golaverajului, de plus trei, pe când gazdele jocului de sâmbătă au golaveraj negativ, de minus opt.

Primul loc în serie e ocupat de CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, 44 de puncte, iar pe locul 2 se află Viitorul Șimian, care a adunat până acum, 40 de puncte.

Foto și video: Cătălin Bărăitaru