EXCLUSIV: Află componența seriilor Ligii a III-a

Publicat: 02 Aug. 2010, 12:30 Actualizat: 24 Aug. 2010, 15:51 Liga 3
EXCLUSIV:  Află componența seriilor Ligii a III-a

Liga2.ro este prezentă la ședința FRF în care se va stabili
componența seriilor Ligii a III-a. Stai pe Liga2.ro pentru a afla
în exclusivitate ce s-a stabilit în cadrul acestei ședințe.

Lista finală a seriilor arată astfel (în paranteză poziția în
așezarea oficială pentru programul campionatului)

Seria I: FCM Bacău (5), Cetatea Suceava (10), CS Panciu (13),
Petrotub Roman (16), CSM Pașcani – în locul Poli Iași II
(4)
, Rapid CFR Suceava (3), Ceahlăul II (8), Poli Galați
(14), Willy Bacău (9), Cetatea Tg. Neamț (11), Oțelul II Galați
(6), CSM Focșani (2), Aerostar Bacău (7), Mesagerul Bacău (15), FCM
Onești (a luat locul de la Recolta Tufești) (12), Luceafărul Mihai
Eminescu (1)

Seria a II-a: ACS Berceni (10), Callatis Mangalia (5), CS Eforie
(2), Partizanul Merei (4), ABC Stoicescu (11), CSM Rm. Sărat (14),
Rapid II (15), CSM Medgidia – în locul Dinamo II
(7)
, Comprest (12), Spicul Rompan (9), Tunari (8), Unirea
Slobozia (16), CS Buftea (3), FC Voluntari (a luat locul de la
Petrolul Berca) (13), Phoenix Ulmu (1), Dunărea Călărași (6)

Seria a III-a: Viitorul Chirnogi – în locul ACS MU Poli
Iași-Tricolorul Breaza (13)
, Conpet Ploiești (15), FCM
Târgoviște (2), Inter Clinceni (3), Electrosid Titu (10), FC
Balotești (a luat locul de la CS Domnești) (1), Viitorul Domnești
(noul nume al echipei Viscofil) (7), Chindia Târgoviște –
în locul FC Argeș II (4)
, FCM Alexandria (16), CS Albota
(5), AFC Filipeștii de Pădure (au luat locul de la Kaproni) (9),
Chimia Brazi (8), Argeșul Mihăilești (14), Petrolul Videle (6),
Atletic Bradu (11), CSO Plopeni (12)

Seria a IV-a: FC Drobeta Tr. Severin (13), Pandurii II (4),
Triumf Bârca (16), Vișina Nouă (11), Minerul Motru – în
locul Minerul Mehedinți (3)
, Oltchim Rm. Vâlcea (1),
Prometeu Craiova (5), Progresul Corabia (7), FC Caracal (15), Jiul
Rovinari (12), Ghecon Lăpușata (9), Minerul Mătăsari (6), Dunărea
Turris Tr. Măgurele (10), Rapid Piatra Olt (a luat locul de la
Foresta Mălini) (14), Ralbex Turcinești (2) – s-a
retras
, CSM Slatina (8)

Seria a V-a: Termo Tr. Severin (12), FC Hunedoara (13),
Autocatania (10), CFR Timișoara (15) s-a retras,
Timișoara II (7), Unirea Sânnicolau Mare – în locul Jiul
Petroșani (5)
, Fortuna Covaci (14) s-a
retras
, ACS Recaș (3), Bihorul Beiuș (4), CFR Simeria
(11), Național Sebiș (8), CSM Școlar Reșița (2), Milenium Giarmata
(6), Becicherecu Mic (9), Gloria CTP Arad (16), Luceafărul Oradea
(1)

Seria a VI-a: FC Maramureș Universitar Baia Mare (1) (au luat
locul de la Someșul Ileanda), Mureșul Deva (2), FC Cisnădie (12),
Voința II Sibiu (10) s-a retras, Gaz Metan Mediaș
II (9), FC Zlatna – în locul CSM Sebeș (3), Unirea
Florești (14), Sănătatea Cluj (6), Unirea Ungheni (5), FC Zalău
(13), SCM Brașov (11), Unirea Tărlungeni (4), AFC Odorheiu Secuiesc
(7), Unirea Dej (15), Seso C. Turzii (16), Gloria II
Bistrița – în locul Voința Livezile (8)

Articol scris de Mihai
ANDRIEȘ

Publicat: 02 Aug. 2010, 12:30 Actualizat: 24 Aug. 2010, 15:51 Liga 3
Pe aceeași temă