![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Fotbaliștii noi formații a orașului, proaspăt-promovată în eșalonul trei, vor începe sâmbătă dimineață antrenamentele în perspectiva noului sezon. Reunirea lotului se va consuma pe stadionul Eugen Popescu, locație unde CSM-ul își va susține din toamnă și meciurile oficiale. Staff-ul tehnic rămâne neschimbat, respectiv Adrian Bogoi – președinte, Marius Vișan – antrenor principal și Răzvan Toboșaru – antrenor secund, în speță formula cu care s-a reușit câștigarea eșalonului județean și victoria de la baraj, 2-1 cu Viitorul Toporu.
Â
Â
Articol scris de Ionuț MARINÂ
Â