Rezultatele turului II al Cupei României!

Autor: Mihai Andries Publicat: 31 Jul. 2013, 23:00 Actualizat: 01 Aug. 2013, 11:06 Faza națională
Rezultatele  turului II al Cupei României!

Turul al II-a al fazei naționale a Cupei României, sezonul 2013-2014, și-a desfășurat meciurile marți și miercuri, de la orele 17:30. În această rundă au luat parte cele 42 de calificate din prima rundă, plus 27 de echipe din Liga a III-a.

Echipele trecute cu majuscule și cu roșu s-au calificat în faza următoare a competiției.

Faza a III-a a Cupei României-Timișoreana, la care vor participa cele 35 de echipe calificate din faza a II-a și celelalte 3 echipe retrogradate din Liga a 2-a, ediția 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri, 14.08.2013, ora 17.30.

Iată rezultatele înregistrate în turului II:

30 iulie, ora 17:30
AS Ilie Oană (B) – CS VOLUNTARI (IF) 0-9
Suciu, Marinkovici, Maxim (2), A. Voicu (2), Tănase, Spătaru, E. Stan

31 iulie, ora 17:30
AS TALNA ORAȘUL NOU (SM) – CS FC Zalău (SJ) 4-2
Bârle (49), R. Demian (63 – pen., 75), Kovacs (90) / M. Radu (20), Al. Pop (58)
AS Podari (foto) (DJ) – FC PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU II (GJ) 0-1
Vlăduți (84)
CS MUNCITORUL REȘIȚA (CS) – CS Minerul Jilt Mătăsari (GJ) 4-2
Vișatovici (43), Costachi (60), Boroiban (68, 73) / …
CS FC CARANSEBEȘ (CS) – AFCM Reșița 2012 (CS) 5-0
Bg. Steop (12, 23), Negoescu (67, 81), Șandru (87)
FC RIPENSIA TIMIȘOARA (TM) – CS Millenium Giarmata (TM) 3-2 d.p. (2-2 în 90 de minute)
Ungur (8), Mogoș (49), Briciu (99) / M. Călin (60), Leucă (84)
CS Gloria CTP Arad (AR) – ACS ȘOIMII PÂNCOTA (AR) 0-2
A. Mihai (62, 80)
FC HIDIȘELUL DE SUS (BH) – CS Oșorhei 1-0
Agiurgioae (26 – pen)
CS Performanța Alba Iulia (AB) – CS SĂ‚NĂ‚TATEA SERVICII PUBLICE CLUJ (CJ) 2-3
Hada (41), G. Toma (52) / Șimon (59), Gașpar (68), Văidean (82)
CS Viitorul Lechința (BN) – FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 0-3 nu s-a disputat
AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) – FC Unirea Dej (CJ) 2-1
AS ARMATA AURUL BRAD (HD) – FC Hunedoara (HD) 2-0
Vurdea (50), C. Mihăilă (85)
AS INTER MARKUS SLATINA (OT) – CS Jiul Rovinari (GJ) 3-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
ACS Hidro Râmnicu Vâlcea (VL) – SCM ARGEȘUL PITEȘTI (AG) 0-1
I. Enache (85)
ACS Civitas Făgăraș (BV) – AFC FORTUNA BRAZI (PH) 2-7
Neamțu (14), Cocan (48) / Antohi (7, 39), Chelaru (21, 41, 64), Stăncescu (57), Munteanu (89).
AFC Rapid Fetești (IL) – CS VIITORUL AXINTELE (IL) 0-1
CS SPORTING ROȘIORII DE VEDE (TR) – FC Caracal (OT) 3-0 – nu s-a disputat
CS PETROLISTUL BOLDEȘTI (PH) – FC Unirea Campina (PH) 3-0 – nu s-a disputat
ACS Izbânda Hagilarea Mihail Kogălniceanu (TL) – CS CONPET CIREȘU (BR) 2-4
ACS National 2012 Golesti (VN) – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT (BZ) 0-1
CS SPORTING LIEȘTI (GL) – FCM Bacau (BC) 21-0
Dorojan 7, Dragoș Voicu 3, Bahanașu 3, Adamache 2, Ancerenco 2, Matei 1, ș.a
ACS FC PĂ‚PĂ‚UȚI (CV) – FC Zagon (CV) 4-3 dp (1-1 după 90 minute)
Preda 2, Tufaru, Voicu / Chișu, Rotaru, Popa
CS Aerostar Bacău (BC) – CSM MOINEȘTI (BC) 0-6
G. Darie (48, 55, 61), Berbecie (80), Brăescu (83), C. Trofin (86)
FC 2007 Girceni (VS) – SCM PETROTUB ROMAN (NT) 1-3
Mihăilă (29) /
CS Rapid Dumești (IS) – CS KOSAROM PAȘCANI 7-8 (2-2 în 90 de minute)
Dandu (24), Palaghia (64) / Vl. Răzlog (30), Râșcu (37)
CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – FCM DOROHOI (BT) 0-2
Ghiviziu (38), N. Pavăl (69)
AS PROGRESUL FRĂ‚TĂ‚UȚII VECHI (SV) – ACS Sporting Suceava (SV) 4-0
Turita (30 – pen.), S. Ilie (37, 49), Moraras (55)
FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC METALOGLOBUS (B) 0-7
Ghenovici 5, Voicu, Anghelini
FCM Târgoviște (DB) – CS JUVENTUS BUCUREȘTI (B) 0-1
A. Voinea (30)
ACS Progresul Cernica (IF) – FCM DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI (CL) 1-3
Croitoru (41) / M. Ștefan (28), S. Matei (32), …
AS POPEȘTI LEORDENI (IF) – CS Ștefănești (IF) 1-0
CS Afumați (IF) – CS BALOTEȘTI (IF) 1-2
Vlada (90+4 – pen.) / Filip (78), Vlada (91 – autogol)

ACS MIERCUREA NIRAJULUI (MS) – SC FC Unirea 2006 SA (AB) 3-0 nu s-a disputat
AS SPICUL SEICA MARE (SB) – CSU Vointa Sibiu (SB) 3-0 nu s-a disputat
CS INTER CLINCENI (IF) a stat
 


Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri (două reprise a câte 15 minute) și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.

Federația Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii și arbitrii asistenți pentru fiecare joc.

Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare. Indemnizațiile de arbitraj la jocurile din Cupa României – Timișoreana sunt:

Pentru faza II indemnizațiile vor fi conform nivelului la care evolueaza echipa gazda:

Liga a 4-a
Arbitru – 422 RON
Arbitru asistent (1 și 2) – 372 RON
Total – 1166 RON

Liga a 3-a
Arbitru – 957 RON
Arbitru asistent (1 și 2) – 745,24 RON
Total – 2447,48 RON

Indemnizațiile de mai sus sunt brute, dar includ TVA. Echipele de Liga a 3-a vor depune plata aferentă facturii emisă de Comisia Centrală a Arbitrilor, în contul acesteia, pentru jocul respectiv.

În caz de litigiu, competența soluționării aparține Comisiei de Disciplină a FRF.

Asociațiile Județene de fotbal, respectiv, Asociația Municipală de Fotbal București, sunt obligate să comunice prin fax la FRF – Direcția Competiții (021/302.91.93) rezultatele jocurilor din faza a II-a, în termen de 24 ore de la terminarea meciurilor

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Mihai Andries Publicat: 31 Jul. 2013, 23:00 Actualizat: 01 Aug. 2013, 11:06 Faza națională
Pe aceeași temă