FCM Dorohoi n-a avut nicio emoție cu eminescienii

02 Aug. 2012, 14:41 Faza județeană
FCM Dorohoi** n-a avut nicio emoție cu eminescienii

FCM Dorohoi a învins pe Luceafărul Mihai Eminescu în faza a II-a a Cupei României la fotbal. Echipa antrenată de Vespazian Colban nu a avut niciun fel de emoții în fața Luceafărului Mihai Eminescu reușind să înscrie de trei ori.

FCM Dorohoi a reușit să deschidă scorul în minutul 32 prin Edi Sandu care a transformat o lovitură de la 11 metri. Reprezentanta județului Botoșani în eșalonul trei putea majora diferența cu un minut înainte de pauză dar Porfireanu a trimis peste portă dintr-o poziție foarte bună. În partea secundă FCM Dorohoi a reușit să marcheze două goluri în doar patru minute. În minutul 66, Mihai Bordeianu a scăpat pe contraatac și a făcut 2-0 după care Pavăl a dus scorul la 3-0. Gazdele au forțat marcarea golului de onoare dar partida s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea dorohoienilor care s-au calificat în faza a III-a a Cupei României.

Sursa: Bt online