Callatis învinge cu 2-0 pe Dunărea! Botoșani a remizat la Ovidiu cu Viitorul!

20 May. 2012, 10:51 LIVE-TEXT
Callatis învinge cu 2-0 pe Dunărea!** Botoșani a remizat la Ovidiu cu Viitorul!

Viitorul Constanța a disputat azi a doua repriză a meciului cu FC Botoșani, după ce meciul a fost oprit la pauză la scorul de 0-1, din cauza ploii torențiale. Din păcate, nici azi constănțenii nu au fost mai norocoși, reușind doar egalarea prin Alex Lazăr. În schimb, în minutele de prelungire, elevii lui Cătălin Anghel au ratat două ocazii imense de a lua toate cele trei puncte, prilej cu care ar fi fost promovați matematic. În schimb, pentru a fi siguri de promovare, constănțenii au nevoie ca Delta să ia cel mult un punct sâmbătă cu Gloria Buzău. În caz contrar, Viitorul își decide soarta în meciul din ultima rundă cu Săgeata Năvodari

FINAL / CALLATIS – DUNĂ‚REA GALAȚI 2-0
Arbitru: Cristian Georgescu Asistenți: Cătălin Guloiu și Dan Popescu (ambii din Buzău)

â–ºmin. 87: Evdochim îi ia locul lui R. Doicaru

â–ºmin. 82: Calagi îi ia locul lui Sin

â–ºmin. 76, 2-0: Bardu mărește scorul pe tabelă cu un șut dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri

Echipele de start:

â–ºCallatis: L. Marin – I. Posteucă, Răvoiu, Damian, R. Miron – Bolat, Cogali, Cojenel, Bardu – Sin, R. Doicaru (cpt.)
Rezerve: Mitrea – Evdochim, Nazîru, Cureteu, Ad. Crăciun, R. Lupu, Calagi
Antrenor: Mugurel Cornățeanu

â–ºDunărea: Chirinciuc – Căldăraru, M. Marin, D. Florea, D. Popescu (cpt.) – Cioinac, S. Cucu – Grosu, Enache, Al. Cristea – Cârjan
Rezerve: Măstăcan – D. Cristescu, Brașoveanu, Ghiocel, Eni, V. Munteanu, Chelaru
Antrenor: Eugen Baștină

FINAL / VIITORUL – FC BOTOȘANI 1-1

Arbitru: Ionuț Neagu (Poienari) Asistenți: Ciprian Geambazu (Bușteni) și Florin Vișan (Galați)

â–ºFINAL

â–ºMin. 90+5: Călințaru a recentrat și Dică a reluat cu capul din careul mic, însă Curileac a respins.

â–ºMin. 90+3: meciul merge din galben în galben – ultimul pe listă Chișu

â–ºMin. 90+2: Jianu duce la 12 numărul galbenelor din acest meci!

â–ºMin. 90: Curileac ia galben și el.

â–ºMin. 85: Călințaru intră în locul lui Iancu

â–ºMin. 81: Viitorul forțează victoria, aruncând forțe proaspete în avanposturi – Vl. Rusu este schimbat cu Jianu

â–ºMin. 79: Botoșaniul și-a terminat schimbările, Matiș fiind înlocuit de Chișu

â–ºMin. 75: Matei scapă singur, profitând de o indecizie a lui Larie, însă trimite alături de la marginea careului

â–ºMin. 73: Patache îi ia locul lui Bălan

â–ºMin. 68: Ghiceanu este schimbat cu M. Matei

â–ºMin. 68: Chițu execută un corner și Puțanu ratează reluare din careul mic

â–ºMin. 67: Dică reia cu capul, însă Curileac reține.

â–ºÎncă 3 galbene la Ovidiu: Dică, Onicaș, Bordeanu. În ritmul ăsta, sunt mari șanse să vedem o eliminare până la final

â–ºMin.64: Chițu a centrat și LAZĂ‚R a înscris cu capul: FC Viitorul – FC Botoșani 1-1 !

â–ºPlouă cu galbene la Ovidiu: Bejan și Acsinte sunt ultimii avertizați

â–ºMin. 54: Atudorei (FC Botoșani) își trece și el numele pe lista avertizaților cu galben

â–ºMin. 50: Rusu (FC Viitorul), pentru fault la Curileac.

â–ºMin. 46: Viitorul reîncepe meciul cu Herea în locul lui Turcu. Formula de joc se schimbă în Bolboașă – Bejan, Larie, Puțanu – Onicaș – Al. Lazăr, Dică (cpt.), Cl. Herea – Chițu, Vl. Rusu, G. Iancu

â–ºMin. 46: Reluarea meciului

â–ºViitorul: Bolboașă – Bejan, Larie, Puțanu, L. Turcu – Al. Lazăr, Onicaș, Dică (cpt.) – Chițu, Vl. Rusu, G. Iancu

Rezerve: Buzbuchi – Călințaru, Jianu, Cl. Herea, Păcuraru, Cârstocea, Benzar
Antrenor: Cătălin Anghel

â–ºBotoșani: Curileac – D. Bălan, Atudorei, Cip. Dinu (cpt.), Poverlovici, V. Bordeanu – Matiș, Todoran, Acsinte – Homneac, Ghiceanu

Rezerve: A. Bordeanu – Cip. Stanciu, M. Matei, Chișu, Patache, Lorincz, Juninho