FC Bihor a bătut-o la scor de neprezentare pe Elore Békéscsaba!

Marius ANGHEL 07 Feb. 2013, 13:33 Pregătiri, amicale
FC Bihor** a bătut-o la scor de neprezentare pe Elore Békéscsaba!

FC Bihor s-a impus clar miercuri seara, în Ungaria, în fața formației Elore Békéscsaba, cu scorul de 3-0 (0-0), în primul joc amical pe care l-a disputat de la reluarea pregătirilor.

La capătul unui joc bun, în care pe lângă cele trei reușite, „roș-albaștrii” au ratat și alte ocazii, orădenii au reușit să-și adjudece victoria după ce au marcat prin Mărkuș, în minutul 50, din penalty, Bic în minutul 65 și Coroian, în minutul 85.

În prima repriză antrenorul Marian Pană a trimis în teren următoarea echipă: Popescu – Fl. Pop, Lazăr, Tânc, Târnacop – Vasilache, Selagea, Korudjiev, Ov. Popa – Cr. Bud și Pușcaș. În partea a doua au evoluat: Pogacsics – Zanardini, Țoca, Petrache, Lupu – Sulea (M. Popa), Coroian (Chețan), Sorian, Bic – Mărkuș și Hadăr.

Chețan este un tânăr jucător provenit de la juniorii A ai CF Liberty.

Echipa din Békéscsaba a trimis în teren următoarea echipă: Máthé (Scekic) – Tombaye (Mészáros), Lengyel D., Makra, Juhász Gy. (Horváth T.) – Raducu (Balázs), Varga N. (Huszár), Leucuța – Obot (Sipos), Dosso, Randelovic. Antrenor: Dajka László.

În următoarea partidă, FC Bihor va întâlni duminică, tot în Ungaria, echipa Szeged.

Sursa: FC Bihor