Gaz Metan, „U” Cluj și FC Brașov încep în deplasare noul sezon al Ligii 2. Vezi programul complet al Seriei a II-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2015, 19:26 Actualizat: 20 Aug. 2015, 13:10 Special
Gaz Metan, „U” Cluj și FC Brașov încep în deplasare noul sezon al Ligii 2.  Vezi programul complet al Seriei a II-a

În această dimineață, începând cu ora 11:00, sala „Nicolae Dobrin” de la Casa Fotbalului a fost gazda tragerii la sorți a pozițiilor din țintarul calendarului competițional al noii ediții de campionat a Ligii 2, 2015-2016. Cele 28 de echipe au fost împărțite în două serii a câte 14, componența acestora fiind validată prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 27 iulie 2015, anunță site-ul oficial al Federației Române de Fotbal.

Alcătuirea seriei a doua este următoarea:

– SERIA A II-A: Gaz Metan Mediaș*, FC Brașov*, Universitatea Cluj*, CS Mioveni, Metalul Reșița, Unirea Tărlungeni, Olimpia Satu Mare, CSM Râmnicu Vâlcea, FC Caransebeș, Șoimii Pâncota, FC Bihor Oradea, Chindia Târgoviște**, UTA Bătrâna Doamnă**, FCM Baia Mare**.

* echipe retrogradate din Liga 1
** echipe promovate din Liga 3

VEZI NOUL SISTEM COMPETIȚIONAL pentru sezonul 2015-2016

În urma efectuării tragerii la sorții a rezultat următorul program competițional al sezonului regulat:

SERIA a II-a

Etapa I

Unirea Tărlungeni    –    Șoimii Pâncota
UTA Bătrâna Doamnă    –    Gaz Metan Mediaș
Chindia Târgoviște    –    Universitatea Cluj
FC Bihor Oradea    –    CS Mioveni
Metalul Reșița    –    Olimpia Satu Mare
FC Caransebeș    –    CSM Râmnicu Vâlcea
FCM Baia Mare    –    FC Brașov

Etapa a II-a       

Gaz Metan Mediaș    –    Unirea Tărlungeni
Universitatea Cluj    –    UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni    –    Chindia Târgoviște
Olimpia Satu Mare    –    FC Bihor Oradea
CSM Râmnicu Vâlcea    –    Metalul Reșița
FC Brașov    –    FC Caransebeș
Șoimii Pâncota    –    FCM Baia Mare

Etapa a III-a      

Gaz Metan Mediaș    –    Șoimii Pâncota
Unirea Tărlungeni    –    Universitatea Cluj
UTA Bătrâna Doamnă    –    CS Mioveni
Chindia Târgoviște    –    Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Metalul Reșița    –    FC Brașov
FC Caransebeș    –    FCM Baia Mare

Etapa a IV-a       

Universitatea Cluj    –    Gaz Metan Mediaș
CS Mioveni    –    Unirea Tărlungeni
Olimpia Satu Mare    –    UTA Bătrâna Doamnă
CSM Râmnicu Vâlcea    –    Chindia Târgoviște
FC Brașov    –    FC Bihor Oradea
FCM Baia Mare    –    Metalul Reșița
Șoimii Pâncota    –    FC Caransebeș

Etapa a V-a       

Universitatea Cluj    –    Șoimii Pâncota
Gaz Metan Mediaș    –    CS Mioveni
Unirea Tărlungeni    –    Olimpia Satu Mare
UTA Bătrâna Doamnă    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Chindia Târgoviște    –    FC Brașov
FC Bihor Oradea    –    FCM Baia Mare
Metalul Reșița    –    FC Caransebeș

Etapa a VI-a       

CS Mioveni    –    Universitatea Cluj
Olimpia Satu Mare    –    Gaz Metan Mediaș
CSM Râmnicu Vâlcea    –    Unirea Tărlungeni
FC Brașov    –    UTA Bătrâna Doamnă
FCM Baia Mare    –    Chindia Târgoviște
FC Caransebeș    –    FC Bihor Oradea
Șoimii Pâncota    –    Metalul Reșița

Etapa a VII-a       

Șoimii Pâncota    –    CS Mioveni
Universitatea Cluj    –    Olimpia Satu Mare
Gaz Metan Mediaș    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Unirea Tărlungeni    –    FC Brașov
UTA Bătrâna Doamnă    –    FCM Baia Mare
Chindia Târgoviște    –    FC Caransebeș
FC Bihor Oradea    –    Metalul Reșița

Etapa a VIII-a       

Olimpia Satu Mare    –    CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea    –    Universitatea Cluj
FC Brașov    –    Gaz Metan Mediaș
FCM Baia Mare    –    Unirea Tărlungeni
FC Caransebeș    –    UTA Bătrâna Doamnă
Metalul Reșița    –    Chindia Târgoviște
FC Bihor Oradea    –    Șoimii Pâncota

Etapa a IX-a       

Șoimii Pâncota    –    Olimpia Satu Mare
CS Mioveni    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Universitatea Cluj    –    FC Brașov
Gaz Metan Mediaș    –    FCM Baia Mare
Unirea Tărlungeni    –    FC Caransebeș
UTA Bătrâna Doamnă    –    Metalul Reșița
Chindia Târgoviște    –    FC Bihor Oradea

Etapa a X-a       

CSM Râmnicu Vâlcea    –    Olimpia Satu Mare
FC Brașov    –    CS Mioveni
FCM Baia Mare    –    Universitatea Cluj
FC Caransebeș    –    Gaz Metan Mediaș
Metalul Reșița    –    Unirea Tărlungeni
FC Bihor Oradea    –    UTA Bătrâna Doamnă
Chindia Târgoviște    –    Șoimii Pâncota

Etapa a XI-a       

Șoimii Pâncota    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Olimpia Satu Mare    –    FC Brașov
CS Mioveni    –    FCM Baia Mare
Universitatea Cluj    –    FC Caransebeș
Gaz Metan Mediaș    –    Metalul Reșița
Unirea Tărlungeni    –    FC Bihor Oradea
UTA Bătrâna Doamnă    –    Chindia Târgoviște

Etapa a XII-a       

FC Brașov    –    CSM Râmnicu Vâlcea
FCM Baia Mare    –    Olimpia Satu Mare
FC Caransebeș    –    CS Mioveni
Metalul Reșița    –    Universitatea Cluj
FC Bihor Oradea    –    Gaz Metan Mediaș
Chindia Târgoviște    –    Unirea Tărlungeni
UTA Bătrâna Doamnă    –    Șoimii Pâncota

Etapa a XIII-a       

Șoimii Pâncota    –    FC Brașov
CSM Râmnicu Vâlcea    –    FCM Baia Mare
Olimpia Satu Mare    –    FC Caransebeș
CS Mioveni    –    Metalul Reșița
Universitatea Cluj    –    FC Bihor Oradea
Gaz Metan Mediaș    –    Chindia Târgoviște
Unirea Tărlungeni    –    UTA Bătrâna Doamnă

Etapa a XIV-a       

Șoimii Pâncota    –    Unirea Tărlungeni
Gaz Metan Mediaș    –    UTA Bătrâna Doamnă
Universitatea Cluj    –    Chindia Târgoviște
CS Mioveni    –    FC Bihor Oradea
Olimpia Satu Mare    –    Metalul Reșița
CSM Râmnicu Vâlcea    –    FC Caransebeș
FC Brașov    –    FCM Baia Mare

Etapa a XV-a       

Unirea Tărlungeni    –    Gaz Metan Mediaș
UTA Bătrâna Doamnă    –    Universitatea Cluj
Chindia Târgoviște    –    CS Mioveni
FC Bihor Oradea    –    Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița    –    CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebeș    –    FC Brașov
FCM Baia Mare    –    Șoimii Pâncota

Etapa a XVI-a      

Șoimii Pâncota    –    Gaz Metan Mediaș
Universitatea Cluj    –    Unirea Tărlungeni
CS Mioveni    –    UTA Bătrâna Doamnă
Olimpia Satu Mare    –    Chindia Târgoviște
CSM Râmnicu Vâlcea    –    FC Bihor Oradea
FC Brașov    –    Metalul Reșița
FCM Baia Mare    –    FC Caransebeș

Etapa a XVII-a       

Gaz Metan Mediaș    –    Universitatea Cluj
Unirea Tărlungeni    –    CS Mioveni
UTA Bătrâna Doamnă    –    Olimpia Satu Mare
Chindia Târgoviște    –    CSM Râmnicu Vâlcea
FC Bihor Oradea    –    FC Brașov
Metalul Reșița    –    FCM Baia Mare
FC Caransebeș    –    Șoimii Pâncota

Etapa a XVIII-a       

Șoimii Pâncota    –    Universitatea Cluj
CS Mioveni    –    Gaz Metan Mediaș
Olimpia Satu Mare    –    Unirea Tărlungeni
CSM Râmnicu Vâlcea    –    UTA Bătrâna Doamnă
FC Brașov    –    Chindia Târgoviște
FCM Baia Mare    –    FC Bihor Oradea
FC Caransebeș    –    Metalul Reșița

Etapa a XIX-a       

Universitatea Cluj    –    CS Mioveni
Gaz Metan Mediaș    –    Olimpia Satu Mare
Unirea Tărlungeni    –    CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Bătrâna Doamnă    –    FC Brașov
Chindia Târgoviște    –    FCM Baia Mare
FC Bihor Oradea    –    FC Caransebeș
Metalul Reșița    –    Șoimii Pâncota

Etapa a XX-a       

CS Mioveni    –    Șoimii Pâncota
Olimpia Satu Mare    –    Universitatea Cluj
CSM Râmnicu Vâlcea    –    Gaz Metan Mediaș
FC Brașov    –    Unirea Tărlungeni
FCM Baia Mare    –    UTA Bătrâna Doamnă
FC Caransebeș    –    Chindia Târgoviște
Metalul Reșița    –    FC Bihor Oradea

Etapa a XXI-a       

CS Mioveni    –    Olimpia Satu Mare
Universitatea Cluj    –    CSM Râmnicu Vâlcea
Gaz Metan Mediaș    –    FC Brașov
Unirea Tărlungeni    –    FCM Baia Mare
UTA Bătrâna Doamnă    –    FC Caransebeș
Chindia Târgoviște    –    Metalul Reșița
Șoimii Pâncota    –    FC Bihor Oradea

Etapa a XXII-a       

Olimpia Satu Mare    –    Șoimii Pâncota
CSM Râmnicu Vâlcea    –    CS Mioveni
FC Brașov    –    Universitatea Cluj
FCM Baia Mare    –    Gaz Metan Mediaș
FC Caransebeș    –    Unirea Tărlungeni
Metalul Reșița    –    UTA Bătrâna Doamnă
FC Bihor Oradea    –    Chindia Târgoviște

Etapa a XXIII-a       

Olimpia Satu Mare    –    CSM Râmnicu Vâlcea
CS Mioveni    –    FC Brașov
Universitatea Cluj    –    FCM Baia Mare
Gaz Metan Mediaș    –    FC Caransebeș
Unirea Tărlungeni    –    Metalul Reșița
UTA Bătrâna Doamnă    –    FC Bihor Oradea
Șoimii Pâncota    –    Chindia Târgoviște

Etapa a XXIV-a       

CSM Râmnicu Vâlcea     –    Șoimii Pâncota
FC Brașov     –    Olimpia Satu Mare
FCM Baia Mare    – CS Mioveni
FC Caransebeș    –    Universitatea Cluj
Metalul Reșița    –    Gaz Metan Mediaș
FC Bihor Oradea    –   Unirea Tărlungeni
Chindia Târgoviște    –    UTA Bătrâna Doamnă

Etapa a XXV-a       

CSM Râmnicu Vâlcea    –    FC Brașov
Olimpia Satu Mare    –    FCM Baia Mare
CS Mioveni    –    FC Caransebeș
Universitatea Cluj    –    Metalul Reșița
Gaz Metan Mediaș    –    FC Bihor Oradea
Unirea Tărlungeni    –    Chindia Târgoviște
Șoimii Pâncota    –    UTA Bătrâna Doamnă

Etapa a XXVI-a       

FC Brașov    –    Șoimii Pâncota
FCM Baia Mare    –    CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebeș    –    Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița    –    CS Mioveni
FC Bihor Oradea    –    Universitatea Cluj
Chindia Târgoviște    –    Gaz Metan Mediaș
UTA Bătrâna Doamnă    –    Unirea Tărlungeni

Articol scris de Marius ANGHEL

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2015, 19:26 Actualizat: 20 Aug. 2015, 13:10 Special
Pe aceeași temă