Programul turului Seriei II a Ligii a III-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:07 Actualizat: 14 Aug. 2013, 20:23 Special
Programul turului Seriei II  a Ligii a III-a

Liga2.ro a fost, în această dimineață, singurul reprezentant al presei din România prezent la sediul FRF pentru a asista la stabilirea seriilor Ligii a III-a și la tragerea la sorți a programului noului campionat. Seria II a Ligii a III-a va avea parte de 12 echipe, în fiecare rundă urmând a se disputa câte 6 meciuri.

Iată programul complet al turului Seriei II a Ligii a III-a:

Etapa 1        
Oțelul II Galați – Viitorul Axintele        
CS Ștefănești – Dunărea Călărași        
Conpet Cireșu – Rapid Fetești        
Callatis Mangalia – CS Afumați        
AS Popești Leordeni – FC Voluntari        
Sporting Liești – Progresul Cernica        
        
Etapa 2        
Dunărea Călărași – Oțelul II Galați        
Rapid Fetești – CS Ștefănești        
CS Afumați – Conpet Cireșu        
FC Voluntari – Callatis Mangalia        
Progresul Cernica – AS Popești Leordeni        
Viitorul Axintele – Sporting Liești        
        
Etapa 3
Dunărea Călărași – Viitorul Axintele
Oțelul II Galați – Rapid Fetești
CS Ștefănești – CS Afumați
Conpet Cireșu – FC Voluntari
Callatis Mangalia – Progresul Cernica
AS Popești Leordeni – Sporting Liești

Etapa 4
Rapid Fetești – Dunărea Călărași
CS Afumați – Oțelul II Galați
FC Voluntari – CS Ștefănești
Progresul Cernica – Conpet Cireșu
Sporting Liești – Callatis Mangalia
Viitorul Axintele – AS Popești Leordeni

Etapa 5
Rapid Fetești – Viitorul Axintele
Dunărea Călărași – CS Afumați
Oțelul II Galați – FC Voluntari
CS Ștefănești – Progresul Cernica
Conpet Cireșu – Sporting Liești
Callatis Mangalia – AS Popești Leordeni

Etapa 6
CS Afumați – Rapid Fetești
FC Voluntari – Dunărea Călărași
Progresul Cernica – Oțelul II Galați
Sporting Liești – CS Ștefănești
AS Popești Leordeni – Conpet Cireșu
Callatis Mangalia – Viitorul Axintele

Etapa 7
Viitorul Axintele – CS Afumați
Rapid Fetești – FC Voluntari
Dunărea Călărași – Progresul Cernica
Oțelul II Galați – Sporting Liești
CS Ștefănești – AS Popești Leordeni
Conpet Cireșu – Callatis Mangalia

Etapa 8
FC Voluntari – CS Afumați
Progresul Cernica – Rapid Fetești
Sporting Liești – Dunărea Călărași
AS Popești Leordeni – Oțelul II Galați
Callatis Mangalia – CS Ștefănești
Conpet Cireșu – Viitorul Axintele

Etapa 9
Viitorul Axintele – FC Voluntari
CS Afumați – Progresul Cernica
Rapid Fetești – Sporting Liești
Dunărea Călărași – AS Popești Leordeni
Oțelul II Galați – Callatis Mangalia
CS Ștefănești – Conpet Cireșu

Etapa 10
Progresul Cernica – FC Voluntari
Sporting Liești – CS Afumați
AS Popești Leordeni – Rapid Fetești
Callatis Mangalia – Dunărea Călărași
Conpet Cireșu – Oțelul II Galați
CS Ștefănești – Viitorul Axintele

Etapa 11
Oțelul II Galați – CS Ștefănești
Dunărea Călărași – Conpet Cireșu
Rapid Fetești – Callatis Mangalia
CS Afumați – AS Popești Leordeni
FC Voluntari – Sporting Liești
Viitorul Axintele – Progresul Cernica

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 20:07 Actualizat: 14 Aug. 2013, 20:23 Special
Pe aceeași temă