Programul turului Seriei I a Ligii a III-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 19:53 Actualizat: 15 Aug. 2013, 00:19 Special
Programul turului Seriei I  a Ligii a III-a

Liga2.ro a fost, în această dimineață, singurul reprezentant al presei din România prezent la sediul FRF pentru a asista la stabilirea seriilor Ligii a III-a și la tragerea la sorți a programului noului campionat. Seria I a Ligii a III-a va avea parte de 12 echipe, în fiecare rundă urmând a se disputa câte 6 meciuri.

Iată programul complet al turului Seriei I a Ligii a III-a:

Etapa 1            
FC Pojorâta – Kosarom Pașcani            
Aerostar Bacău – CSM Moinești            
Cetatea Tg. Neamț – FCM Dorohoi            
Sporting Suceava – Ceahlăul II            
Bucovina Rădăuți – Știința Miroslava            
FCM Bacău – Petrotub Roman            
            
Etapa 2            
CSM Moinești – FC Pojorâta            
FCM Dorohoi – Aerostar Bacău            
Ceahlăul II – Cetatea Tg. Neamț            
Știința Miroslava – Sporting Suceava            
Petrotub Roman – Bucovina Rădăuți            
Kosarom Pașcani – FCM Bacău            
            
Etapa 3
CSM Moinești – Kosarom Pașcani
FC Pojorâta – FCM Dorohoi
Aerostar Bacău – Ceahlăul II
Cetatea Tg. Neamț – Știința Miroslava
Sporting Suceava – Petrotub Roman
Bucovina Rădăuți – FCM Bacău

Etapa 4
FCM Dorohoi – CSM Moinești
Ceahlăul II – FC Pojorâta
Știința Miroslava – Aerostar Bacău
Petrotub Roman – Cetatea Tg. Neamț
FCM Bacău – Sporting Suceava
Kosarom Pașcani – Bucovina Rădăuți

Etapa 5
FCM Dorohoi – Kosarom Pașcani
CSM Moinești – Ceahlăul II
FC Pojorâta – Știința Miroslava
Aerostar Bacău – Petrotub Roman
Cetatea Tg. Neamț – FCM Bacău
Sporting Suceava – Bucovina Rădăuți

Etapa 6
Ceahlăul II – FCM Dorohoi
Știința Miroslava – CSM Moinești
Petrotub Roman – FC Pojorâta
FCM Bacău – Aerostar Bacău
Bucovina Rădăuți – Cetatea Tg. Neamț
Sporting Suceava – Kosarom Pașcani

Etapa 7
Kosarom Pașcani – Ceahlăul II
FCM Dorohoi – Știința Miroslava
CSM Moinești – Petrotub Roman
FC Pojorâta – FCM Bacău
Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuți
Cetatea Tg. Neamț – Sporting Suceava

Etapa 8
Știința Miroslava – Ceahlăul II
Petrotub Roman – FCM Dorohoi
FCM Bacău – CSM Moinești
Bucovina Rădăuți – FC Pojorâta
Sporting Suceava – Aerostar Bacău
Cetatea Tg. Neamț – Kosarom Pașcani

Etapa 9
Kosarom Pașcani – Știința Miroslava
Ceahlăul II – Petrotub Roman
FCM Dorohoi – FCM Bacău
CSM Moinești – Bucovina Rădăuți
FC Pojorâta – Sporting Suceava
Aerostar Bacău – Cetatea Tg. Neamț

Etapa 10
Petrotub Roman – Știința Miroslava
FCM Bacău – Ceahlăul II
Bucovina Rădăuți – FCM Dorohoi
Sporting Suceava – CSM Moinești
Cetatea Tg. Neamț – FC Pojorâta
Aerostar Bacău – Kosarom Pașcani

Etapa 11
FC Pojorâta – Aerostar Bacău
CSM Moinești – Cetatea Tg. Neamț
FCM Dorohoi – Sporting Suceava
Ceahlăul II – Bucovina Rădăuți
Știința Miroslava – FCM Bacău
Kosarom Pașcani – Petrotub Roman

 

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2013, 19:53 Actualizat: 15 Aug. 2013, 00:19 Special
Pe aceeași temă