Săgeata, victorie la scor de neprezentare în fața Călărașiului

Marius ANGHEL 19 Apr. 2013, 15:46 Pregătiri, amicale
Săgeata,** victorie la scor de neprezentare în fața Călărașiului

Profitând de etapele libere avute în campionat, astăzi, pe Stadionul „Flacăra” din Năvodari, s-a disputat meciul de verificare dintre divizionara secundă Săgeata și echipa de Liga a III-a, Dunărea Călărași. Formația gazdă s-a impus cu 3-0 (3-0), elevii antrenorului Constantin Gache având o primă repriză foarte bună în care au ratat și alte ocazii de a înscrie pe lângă cele trei goluri marcate.

Golurile au fost marcate de Vali Apostol (foto), în minutele 20 și 32, și Marius Tigoianu, în minutul 24.

Săgeata Năvodari a început partida cu următorul „11”: Viciu – Goșa, Fl. Popa, Sg. Bar, Anițoiu, V. Apostol, Vezan, Diaby, Tigoianu, D. Zaharia, Șicu.
În repriza secunda au mai evoluat: Puia – Nazîru, Bangheorghe, Bold, I. Filip, Ologu, Bozeșan, Dogaru.