Rapid a pierdut al doilea amical din India, 0-2 cu Watford U21

Marius ANGHEL 09 Feb. 2016, 19:33 Pregătiri, amicale
Rapid a pierdut al doilea amical din India,** 0-2 cu Watford U21

Rapid a pierdut, marți, scor 0-2, cu echipa sub 21 de ani de la Watford, echipa antrenată de fostul mare fotbalist australian Harry Kewell, în al doilea meci din turneul organizat în India, informează contul oficial de Facebook al clubului.

Jakubiak, în minutul 23, și Mensah, în minutul 57, au marcat golurile englezilor. Mădălin Martin a fost eliminat în minutul 71.

Dan Alexa a început cu următoarea formulă de joc: Botaș – Kusnir, Avrămia, Robuste, Fota – Raiciu, Trandu – I. Popa, V. Morar, G. Tudoran – M. Martin. Au mai evoluat: Drăghia – Nkoyi, R. Costin, Ptecea, V. Răsdan, N. Vasile, Țîră, Pleșa, Rz. Petre.

În primul meci din India, Rapid a terminat la egalitate, 1-1, cu Volyn Luțk. În grupele turneului amical, rapidiștii vor mai întâlni, sâmbătă, echipa sub 23 de ani de la Atletico Paranaense.