Pandurii din Cerneți, ținuți în șah de Corcova

Pandurii din Cerneți,** ținuți în șah de Corcova

CS Pandurii Cerneți a bifat a doua remiză a sezonului în deplasarea de la Broșteni, în care a întâlnit AS Corcova. Liderul a deschis scorul în minutul 10, prin autogolul lui Cristian Aldea, iar Cristian Baciu (’39) (foto) a egalat pentru echipa-gazdă, care, după acest rezultat, a pierdut locul de pe ultima treaptă a podiumului, în detrimentul Recoltei Dănceu.

Egalul de la Broșteni a ajutat-o și pe Strehaia, care s-a apropiat la cinci puncte de Cerneți, după ce s-a impus cu 2-1 la Cujmir. Echipa antrenatră de Dan Șurlău a câștigat în minutul 90, prin golul lui Claudiu Topală. Anterior, Eugen Pistrițu (’65) deschisese scorul, iar Emil Cîncea egalase pentru gazde.

Coșuștea a spart gheața

Etapa a XI-a a adus și prima victorie pentru nou-promovata Coșuștea Căzănești, care a trecut cu scorul de 1-0 de Dunărea Gruia, prin golul lui Adrian Mica, din minutul 58.

Scorul rundei l-a izbutit Recolta Dănceu, prin victoria cu 8-2 asupra  Viitorului Șimian. Mihai Pavel (‘4, ’70), Alex Ișfan (‘7, ’63), Robert Țogoe (’24, ’27), Lori Ișfan (’32) și Constantin Negrescu (’89), respectiv Andrei Sfia (‘2) și Gabriel Ciolacu (’72) au fost marcatorii din raportul de joc.