Rezultatele turului III al Cupei! Aurul, Ripensia și Hidișelul au dat lovitura!

Marius ANGHEL 13 Aug. 2013, 21:15 Faza națională
Rezultatele turului III al Cupei!** Aurul, Ripensia și Hidișelul au dat lovitura!

Astăzi, 13 august, începând de la ora 17:30, s-au disputat meciurile fazei a III-a a Cupei României-Timișoreana, ediția 2013-2014. Jocurile din această fază adus față în față 35 de echipe calificate din faza a II-a și celelalte 3 formații retrogradate din Liga a 2-a, ediția 2012-2013.

Faza a IV-a a Cupei României, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza III și 19 echipe din Liga a 2-a, ediția 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri 28.08.2013, ora 17:30.

4. CS SPORTING LIEȘTI (GL) – CS Conpet Cireșu (BR) 2-1
Bahnașu (19), Petrea (75) /  Costache (30 – pen.)
10. CS BALOTEȘTI (IF) – SC Dinamo 2 SA București (B) 2-1
Mande (11), Antoche (52) / Al. Stan (86)
11. CS Sporting Roșiori de Vede (TR) – FC CHINDIA TÂRGOVIȘTE (DB) 1-3
Sitaru (74) / R. Dobre (12), Cherchez (24, 33)
12. AS Inter Markus Slatina (OT) – SCM ARGEȘUL PITEȘTI (AG) 0-5
Avramescu (52), Burghel (75, 79, 90), Stancu (88)
13. AS Spicul Șeica Mare (SB) – FC PANDURII II TÂRGU JIU (GJ) 0-3
Vlăduți, Șendroiu, Cocină
14. AS ARMATA AURUL BRAD (foto)(HD) – FC Caransebeș (CS) 2-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
Vurdea (45), C. Mihăilă (102 – pen.) / Feneș (39)
15. CS RIPENSIA TIMIȘOARA (TM) – CS Muncitorul Reșița (CS) 1-0 d.p. (0-0 în 90 de minute)
Anagor (112)
16. FC HIDIȘELUL DE SUS (BH) – ACS Șoimii Pâncota (AR) 2-0
Ungur (17), Fărcuța (66 – pen.)
17. AS Miercurea Nirajului (MS) – CS SĂ‚NĂ‚TATEA S.P. CLUJ (CJ) 1-5
Dragomir /
18. AS Talna Orașul Nou (SM) – FC SESO CÂMPIA TURZII (CJ) 2-3
C. Cozma (69), Bârle (71) / Muntean (27), Grecu (66), Popa (80)
19. AS AVÂNTUL BÂRSANA (MM) –  CS FC Universitar Baia Mare (MM) 2-1

Conform art.31.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri (două reprise a câte 15 minute) și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.

Federația Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii și arbitrii asistenți pentru fiecare joc.

Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare. Indemnizațiile de arbitraj la jocurile din Cupa României – Timișoreana sunt:

Pentru faza III indemnizațiile vor fi conform nivelului la care evolueaza echipa gazda: